Las deszczowy i ty: Korzyści płynące z lasu deszczowego

Lasy deszczowe są lokalizacjami lasów, które mają bardzo duże pomiary opadów deszczu każdego roku. Najbardziej znanymi lasami deszczowymi są tropikalne lasy deszczowe znalezione w Ameryce Środkowej, Azji Południowo-Wschodniej, Australii i Amazonii w Afryce.

Las deszczowy odgrywa bardzo ważną rolę w naszym codziennym życiu, czy jesteśmy tego świadomi, czy nie. Na przykład dwie trzecie światowych gatunków zwierząt i roślin znajduje się w lasach tropikalnych. Miliony roślin, zwierząt i owadów żyją obecnie w lasach tropikalnych czekających na odkrycie. Większość naturalnych leków dostępnych obecnie na rynku pochodzi z tropikalnych lasów tropikalnych. Między 70 a 80 procent ludności świata zależy od roślinnych leków. Setki leków na receptę są wytwarzane w pewnej części z roślin tylko w lasach tropikalnych.

Ponad 20% tlenu na świecie produkowane jest wyłącznie w lasach deszczowych w Amazonii. W dorzeczu Amazonii znajduje się również co najmniej jedna piąta światowych zasobów wodnych. Istnieje około 3000 rodzajów owoców, które rosną w lasach tropikalnych na świecie. W Stanach Zjednoczonych stosuje się jedynie 200 różnych rodzajów dostępnych owoców leśnych.

Jak widać, większość zasobów światowych pochodzi z lasów tropikalnych. Nawet U.S. National Cancer Institute potwierdza, że ​​wiele roślin w lesie deszczowym skutecznie zwalcza komórki nowotworowe. Co najmniej jedną czwartą aktywnych składników leków przeciwrakowych można znaleźć wyłącznie w lasach tropikalnych na świecie. Kilka firm i organizacji bada obecnie rośliny w lasach tropikalnych, jak to możliwe, na leki przeciw wirusom, rakowi i AIDS.

Niepokojąca troska obraca się wokół zniszczenia lasów tropikalnych. Lasy deszczowe są zniszczone, dzięki czemu drzewa mogą być wykorzystywane jako drewno i teren przeznaczony do wypasu bydła i hodowli. Jednak ze względu na skład gleby w lesie deszczowym, grunt nie nadaje się do uprawy. Lasy deszczowe są znacznie bardziej użyteczne dla ludzi i dla ziemi, jeśli pozostały nienaruszone. Zasoby, takie jak rośliny, zwierzęta, słodka woda i tlen są zniszczone i utracone na zawsze przez zniszczenie lasów tropikalnych. Zniszczenie lasów tropikalnych jest główną przyczyną wyginięcia zwierząt.

Sama Amazonka jest domem dla więcej gatunków ryb, niż można je spotkać na Oceanie Atlantyckim. Nasze lasy deszczowe są niezbędne dla każdej części naszego życia z powietrza, którym oddychamy do leku, którego używamy z powodu bólu głowy. Lasy deszczowe stanowią jedną z części Ziemi, której nie powinniśmy uważać za oczywiste, ani też pozwolić jej zniszczyć z powodu braku wiedzy.